Super League: ΠΑΟΚ – Βέροια 4 – 0, τελικό σκορ

Για την 21η αγωνιστική της Super League, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Βέροια στην Τούμπα. Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης live…

Τέλος του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ νίκησε εύκολα 4-0 τη Βέροια.
90'+1'
Σουτ του Καπετάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άστοχα άουτ.
89'
Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πρίγιοβιτς, η μπάλα χτύπησε στον Σισοκό και πέρασε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

87'
Σουτ του Καπετάνου μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στον Βαρέλα και πέρασε πάνω από το δοκάρι.
82'
Κίτρινη κάρτα στον Σάχοβ.

80'
Εκτέλεση φάουλ από τον Μπελαΐντ, έπεσε και μπλόκαρε ο Σιαμπάνης.
Ο ΠΑΟΚ με τη νίκη αυτή πάει στους 39 βαθμούς και ανεβαίνει εκ νέου στην τρίτη θέση.
"Διπλό" στη Γερμανία με τη Σάλκε ζητά από τους παίκτες του ΠΑΟΚ ο κόσμος του.

72'
ΓΚΟΛ 4-0 για τον ΠΑΟΚ (Πέλκας)!

Ο Ουάρντα έκλεψε τη μπάλα, πέρασε κάθετη πάσα στον Πέλκας, ο οποίος έσκαψε τη μπάλα και "κρέμασε" τον Λόπεθ μέσα από την περιοχή.
71'
Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Μπαλάφας από θέση βολής κατάφερε να στείλει τη μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρι.

69'
ΑΛΛΑΓΗ για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας αντί του Κάμπος.
67'
ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Ο Μίλιεβιτς αντί του Άρσε.
65'
Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό.
65'
Ο Ουάρντα φέρεται να έχει χτυπήσει μετά από σύγκρουση με τον Σισοκό.
Σιαμπάνης, Πούγγουρας, Κίτσιου και Κάτσε παίζουν αυτή τη στιγμή και προέρχονται από την ακαδημία του ΠΑΟΚ.
63'
ΑΛΛΑΓΗ για τον ΠΑΟΚ. Αντί του Γλύκου ο Σιαμπάνης.

58'
ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Ο Μπελαΐντ αντί του Τομάς.
54'
ΑΛΛΑΓΗ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς εκτός, μέσα ο Πούγγουρας.
53'
Ο ΠΑΟΚ έχει καθαρίσει το ματς. Η Βέροια φυσικά και δεν μπορεί να αλλάξει κάτι.

50'
ΓΚΟΛ 3-0 για τον ΠΑΟΚ (Πρίγιοβιτς)!

46'
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο.

45 +1'
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-0 της Βέροιας.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42'
ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Πρίγιοβιτς)!

41'
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!
Ο Ενρίκε μπήκε στην μεγάλη περιοχή και ο Βασιλαντωνόπουλος τον βρήκε στον βηματισμό, ανατρέποντάς τον.
39'
Ο Σαρπόνγκ εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπαλάφας πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Ο ΠΑΟΚ έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να βρει κενούς χώρους προς την αντίπαλη εστία.

Μετά το 10ο λεπτό, ο Ουάρντα έχει μεταφερθεί στο δεξί άκρο της επίθεσης, με τον Κάμπος να βρίσκεται πίσω απ' τον μοναδικό προωθημένο, Πρίγιοβιτς.

32'
Κίτρινη κάρτα στον Τομάς.
30'
Σουτ του Σαρπόνγκ, η μπάλα ψηλά άουτ.
27'
Ο Πρίγιοβιτς διαμαρτυρήθηκε για χέρι του Ασίγκμπα μέσα στην μεγάλη περιοχή, αλλά ο κ. Μπλάνας έδειξε "παίζετε". Στο ριπλέι φαίνεται πως η μπάλα βρίσκει στο χέρι του αμυντικού της Βέροιας.

24'
Σουτ του Σαρπόνγκ, μπλόκαρε εύκολα ο Γλύκος.

23'
Ο Καπετάνος διαμαρτύρεται για σπρώξιμο μέσα στην μεγάλη περιοχή απ' τον Βαρέλα. Ο κ. Μπλάνας έδειξε να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι.
22'
O Ουάρντα έκανε τη σέντρα απ' τα δεξιά, ο Κάμπος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Ασίγκμπα και κατέληξε κόρνερ.
Δεύτερο γκολ για τον Πέντρο Ενρίκε στη Super League.
Στη φάση του γκολ, ο Σισοκό προσπάθησε να επιστρέψει την μπάλα στον Λόπεθ με τακουνάκι και το "πλήρωσε".
18'
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμπος κέρδισε τον κόντρα απ' τον Ασίγκμπα, μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Λόπεθ αρνήθηκε την εκ νέου παραβίαση της εστίας του!

17'
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Ενρίκε)!
Ο Ενρίκε εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Σισοκό, αποφεύγει τον Λόπεθ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!
Τελικές: 3(1) – 0(0)
Ιδιαίτερα δραστήριος ο Αιγύπτιος μεσοεπιθετικός σ' αυτά τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα.
15'
Ο Μάτος έστρωσε στον Ουάρντα, ο οποίος επιχείρησε το σουτ λίγο έξω απ' την μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ.

Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά. Καλός ο ρυθμός του αγώνα.
10'
Ο Ενρίκε απέφυγε υπέροχα τον Βασιλαντωνόπουλο, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Λόπεθ απομάκρυνε την μπάλα.

9'
Σέντρα-σουτ του Ενρίκε, μπλόκαρε σταθερά ο Λόπεθ.
Στατιστικό: Η Βέροια πετυχαίνει γκολ κάθε 13,8 τελικές.
7'
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού το Μαλεζά. Ο στόπερ του ΠΑΟΚ δέχθηκε την μπάλα στο κεφάλι, ύστερα από σουτ του Καπετάνου.
6'
Πρώτη καλή στιμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος έκανε τη σέντρα απ' τα δεξιά, ο Λόπεθ απομάκρυνε την μπάλα, η οποία κατέληξε στον Ενρίκε, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου πέρασε ψηλά άουτ.
Στατιστικό: Ο ΠΑΟΚ πετυχαίνει γκολ ανά 10 τελικές προσπάθειες.
Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση, μέχρι στιγμής.
Ο ΠΑΟΚ πιέζει ψηλά απ' τα πρώτα λεπτά του αγώνα.